Skocz do zawartości
egzaminator

Liczne błędy - propozycja na rozwój serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dzisiaj jest 8 stycznia, logując się przed chwilą do gry, na S1, zauważyłem, że nadal jest aktywne wydarzenie świąteczne. Tłumaczę sobie, że taka sytuacja jest jeszcze do przełknięcia, ponieważ nowi gracze mogą na tym skorzystać. Jednak, główny problem jest taki, że nowych nie ma. Spuszczam na ten temat zasłonę milczenia.

Olbrzymią falę zdumienia połączoną z rozgoryczeniem, wywołał u mnie fakt nienaprawionych błędów, o jednym z nich, wspomniałem Bambusowi i FuBu w wiadomości na koniec listopada ubiegłego roku, po braku odpowiedzi, napisałem o tym problemie oddzielny post.  Mówi się "bieżące sprawy, rozwiąż w starym roku" - taki niesmaczny żart, w tym wypadku.

Dostrzegłem również, komentarze, że  niektórym osobom znikają bryłki diamentu, czy zarobione złoto. Od siebie mogę dodać, że  poziom postaci na jednym z kont, nieustannie się cofa. (po osiągnięciu 35 poziomu, po 2 godzinach z powrotem jest 33 lub 34.)  Będę bezczelny,  pytanie kieruje do całej społeczności:  Jak uważacie, Balmora czy Tibia , posiada więcej błędów?

Przyszła pora na treść skierowaną do zarządu serwera. Znacie kawał o łodzi? Nie łódź się. Zastanawiam się, czy ową propozycję kieruję do grona osób, czy do ściany, która mi nie odpowie. Skoro poświęciłem już czas, aby się zalogować i napisać szereg wypocin, to już się wypowiem.
Otóż, moja propozycja, wygląda następująco:  istnieje potrzeba naprawy błędów,  a następnie stworzenia kalendarza eventów: (ZUO, OX, Piraci Tanaka, itd..), najlepiej gdyby owe wydarzenia były organizowane, z dużą częstotliwością. Tylko w taki sposób, moim subiektywnym zdaniem, jesteście w stanie pobudzić serwer. Zapewne, nie obejdzie się bez reklamy. Zauważyłem również, liczne wpisy, że na trzeciej odsłonie (Balmora S3), gra jeszcze mniej osób. Cóż, może nie potrzebnie w ogóle ona powstała? Dlaczego to wszystko napisałem? Ponieważ, lubię spędzić chwilę wolnego czasu na grę, na pewnym serwerze - biorę tutaj pod uwagę tylko kontekst czasowy, przez jaki serwer jest na rynku. Żaden inny nie jest na dzień dzisiejszy warty uwagi. Składa się na to fakt, że wiele serwerów prywatnych upada po kilku miesiącach. Ostatnim elementem na drodze naprawy serwera jest unowocześnienie eventów okolicznościowych - np. obecny świąteczny, który nie wiadomo, po co jeszcze trwa. Osobiście, jak widzę taką samą formę, jak w poprzednich latach, wyzwala mi się karuzela w żołądku.

Zastanawiam się, czy Bambus, lub FuBu tutaj dotrze. Bambus, jesteś bezczelny, nawet osobom, które bluzgają, żebyś w końcu odpisał, zaczynam przytakiwać,  a wulgarne zachowanie i agresja, to ostatni aspekt życia społecznego, który popieram. Rozumiem, że może masz jakieś problemy. Jednakże, skoro widać Twoją aktywność na forum, to raczej masz czas??

Edytowane przez egzaminator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema.

Na wstępie to podziwiam twoją determinacje :D-jak można przejmować się czymś jeśli władze wyżej mają na to toootalnie wyebane.Tkwie w tym od roku 2014,Gdy zacząłem grać balmora juz wtedy lata świetności miała  za sobą,ale grało się dość przyjemnie-totalnie przestałem jakos w roku 2016/17-bez sensu bowiem była gra gdzie serwer z dnia na dzień miał się coraz gorzej...te same osoby w m1-starzy wyjadacze.

Jakiś tam błysk był na poprawe jak Fubon zaczął serie na yt z tymi włamaniami na konto xD i dodał do smoczej 3sloty KD haha :D.

Balmore teraz jedyne co mogło by podeprzeć-uratować to już raczej nie da rady,to jakakolwiek reklama i przede wszystkim jakiekolwiek zaintersowanie od strony adminów.

Ale że to są ludzie żyjący swoim światkiem to wiadomo od dawna na pewno nic z tym nie zrobią.Pomysłem nie wiem czyim była s3...jedyne co na  tym ja zyskałem grając na s1 to tyle że wymieniłem eq s3 na s1-w dobrych warunkach dla mnie.Nie rozumieją tego że STARA BALMORA miała by na pewno większe szanse na popyt niż jakieś gówno z likanem i setami z kosmosu,ja widziałem to w ten deseń żeby zrobić w pewnym sensie rework s1 z lat gdzie maxem był 99,no chuy tam niechby ten 105 już był.Ale po co?,lepiej puścić gonwo które i tak pada po 2 miesiącach xD.

Oto stanowsiko Bambusa i Fubona.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam te wpisy i smutno się robi, bo balmora s1 to był naprawdę serwer top 1 i mógłby by nim nadal być gdyby w rozwój i modernizację tego serwera włożylo by się trochę czasu i energii. A prawda jest taka że nasi admini nie rusza dupy jeśli nie poczują kasy z serwera. A jak najlepiej zarobić? Wystartować gówno serwem i zamknąć go po miesiącu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, a wystarczyłoby tylko naprawić bugi, zrobić jakieś update'y, rozreklamować serwer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, TrubaDum napisał:

Niestety, a wystarczyłoby tylko naprawić bugi, zrobić jakieś update'y, rozreklamować serwer

Zgadzam się.

Co do serii na yt z włam na konto, to zapomnij, nie te lata bo tam GF patrzy i banuje za byle film z priva.

Event trzeba już usunąć, dawno po świętach a reklama by się przydała.. ale te fb to juz nie działają jak kiedyś....

• Like 1

. Oficjalny profil, bądź na bieżąco z nowinkami na Balmora.pl.

W wolnej chwili odwiedzam forum tematyczne o grze Metin2. Odwiedź nas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cud że odpisał FuBu xD.

wystarczy reklame kupić u YTuberów którzy mimo Gfu i tak na privach grają-pytanie tylko czy ktos będzie chciał na tym w ogole jeszcze zagrac naweet za dobry pitos?.

Jak dla mnie to najlepiej rework starej s1-wystartować od nowa z projektem z max 99-może 105?/ale jak dobrze pamiętam to po updacie na 105 ludzi sporo uciekło chyba?./

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka że jak ja Domen skończyłem gre w lipcu 2017 to serwer upadł(wcześniej już wegetował) na dobre ze mną na serwerze były dobre jazdy zawsze ktos sie wyzywał ktoś miał z kimś konflikt i nikt się nie nudził a teraz to j3bac chrupka i masorza 

Edytowane przez NEMOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest zrobienia. Konkretnym priorytetem jest czas, jaki serwer jest na rynku. Odpowiedni kalendarz wydarzeń, licznych eventów, na pewno spowodowałby aktywność nowych graczy.  Główną barierą jest niechęć administracji i brak wprowadzenia innowacji. Przykładem jest wydarzenie świąteczne, które ma taką samą formę trzeci rok.

Edytowane przez egzaminator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas, czas, chęci, reklama i może coś z tego będzie.... pytanie na jaki czas..

. Oficjalny profil, bądź na bieżąco z nowinkami na Balmora.pl.

W wolnej chwili odwiedzam forum tematyczne o grze Metin2. Odwiedź nas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Czas, czas, chęci, reklama i może coś z tego będzie.... pytanie na jaki czas..

I co z tego Fubuś jak Ty i tak nic nie robisz.

Wy macie razem z bambusem wyrąbane na serwer od 2k16 totalnie już,wystarczyło się ty zająć i nie było by milion  luda ale kto kolwiek by grał :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z innymi s 1 miało ma i będzie miało potencjał tylko trochę chęci administracji ,co do s 3 kotlet serwowany po raz kolejny jest niesmaczny ,z całego serca mowie  postawcie na s1 nawet od początku a zobaczycie ze będzie branie .

Balmora.pl- SyJoN 99 LVL -  OFF sprzedany

Balmora.pl- SzlugaZla 120 LVL- on  GILDIA -TwardeMiski

Balmora.pl- SpongeBob 120 LVL- on GILDIA -  TwardeMiski

Balmora,pl-Spartan300 120 LVL- on GILDIA -  TwardeMiski

LICYTUJESZ / WYGRALEM TWOJA AUKCJE SZUKASZ KONTAKTU ( PISZ TU LUB PW GRA SzlugaZla / SpongeBob )

BALMORA S 1 4EVER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, maraii napisał:

Zgadzam się z innymi s 1 miało ma i będzie miało potencjał tylko trochę chęci administracji ,co do s 3 kotlet serwowany po raz kolejny jest niesmaczny ,z całego serca mowie  postawcie na s1 nawet od początku a zobaczycie ze będzie branie .

Ty jestes jębniet S1 nie istnieje od 2017 roku i nie ma już żadnego potencjału 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zjadłem zęby na tym projekcie. Starałem się odbudować go w 2016 roku. Nowościami w grze, pomysłami na nowe serie na kanale FuBu. Przyniosło to

zamierzany efekt jednak nie na długo. Kolejnym krokiem było postawienie w 2016 roku serwera S3, który był zbudowany przeze mnie od zera. Autorski,

nowoczesny, straciłem ponad pół roku. Cała koncepcja była moja i tylko moja. Jednak utrzymanie kilkutysięcznego nowoczesnego serwera samemu,

tak samemu gdyż każdy problem trafiał i tak końcowo do mnie, było niemożliwe. Brakowało menadżera lub osoby, która pociągnęła by sprawy rozwoju

serwera. Spowodowane jest to tym, że serwery Metin2 są bardziej wymagające. Wcześniej model serwera był prostszy.  Nikogo nie interesuje

postawienie serwera Metin2 jak Pandora czy Dragon, który był klasyczną grą i w pojedynkę można było tym zarządzać. Teraz graczy jest mniejsza ilość,

są oni bardziej wyrafinowani i stawiają wysoko poprzeczkę serwerom. Natomiast serwery chcąc to nadgonić rzucają się na głęboką wodę. Niektórym

się to udaje, a innym zazwyczaj nie. Aby serwer dobrze prosperował, potrzebna jest administracja. Administracja, nie jedna czy dwie osoby, której tu

brakuje. Chętnie też bym przeją taką rolę, wiem jak to środowisko działa i myślę, że podołałbym takiemu zadaniu. Myślę, że jestem w stanie skompletować

ekipę, która stworzyła by dobry projekt. Jednak to wyklucza się z tym, że nie mógłbym być też jednocześnie GM, opiekować się wszystkim i pozostać

technikiem, grafikiem i chuj wie kim jeszcze. Stąd nawet nie próbuję, bo wiem jak to by tu wyglądało. Do sukcesu trzeba zaangażowania całego zespołu. 

Od siebie powiem, że  po upadku S3, gdzie to była wielka moja wina nie dogadujemy się z Jarkiem. Bylem obciążony upadkiem serwera za brak aktualizacji

i poprawek, które już mnie przerastały. Nie mówiąc o podstawowych zadaniach , tematach, informacjach, eventach, reklamie, pomocy itd... W tej chwili 

odbudowanie serwera nie ma żadnej przyszłości. Z dwóch powodów.  Reklama nic tutaj nie wniesie. Wystarczy spojrzeć na Samie gdzie większej reklamy

za pomocą NoPerfecta nie da rady teraz osiągnąć, a ten co robi? I tak dalej idzie nagrywać na kolejne serwery, tam gdzie jest hype, bo tylko to mu daje

oglądalność i wyświetlenia. I się mu nie dziwię, bo trzeba jakoś rozwijać kanał/swoją osobę. Ilość graczy w porównaniu do lat świetności to garstka. 

Druga sprawa to oczywiście czas jaki ten serwer posiada. Jako nowy/stary/odbudowany/rework/s10/akademia cokolwiek by nie powstało to i tak ludzie będą

kojarzyć to z "odgrzewanym kotletem". Stąd wiele osób wybierze nowy serwer, na którym i tak się przejedzie, bo upadnie po dłuższej lub krótszej chwili ale chęć

rywalizacji od zera, na czymś co jest "nowe w nazwie" i trochę zmodyfikowane jest silniejsza od rozsądku. 

Podsumowując i zamykając temat. Chęć/niechęć moja tutaj niczego nie zmieni. Od listopada nie udzielam się, nie mam zamiaru mydlić graczom oczu,

że będzie dobrze. Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wszystkiego od nowa. Jednak na pewno nie w takim składzie jaka jest teraz. Tu potrzeba zmian,

sporych zmian i pierwszą z tych zmian jestem ja. Bo jeśli wypowiedz osób z administracji jest taka, że trzeba naprawić bugi, zrobić reklamę i przytakiwać

graczom to zmiana ta do niczego nie doprowadzi. 

Dziękuję. :)

„Czyny, nie puste słowa” . . .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Bambus3k napisał:

Zjadłem zęby na tym projekcie. Starałem się odbudować go w 2016 roku. Nowościami w grze, pomysłami na nowe serie na kanale FuBu. Przyniosło to

zamierzany efekt jednak nie na długo. Kolejnym krokiem było postawienie w 2016 roku serwera S3, który był zbudowany przeze mnie od zera. Autorski,

nowoczesny, straciłem ponad pół roku. Cała koncepcja była moja i tylko moja. Jednak utrzymanie kilkutysięcznego nowoczesnego serwera samemu,

tak samemu gdyż każdy problem trafiał i tak końcowo do mnie, było niemożliwe. Brakowało menadżera lub osoby, która pociągnęła by sprawy rozwoju

serwera. Spowodowane jest to tym, że serwery Metin2 są bardziej wymagające. Wcześniej model serwera był prostszy.  Nikogo nie interesuje

postawienie serwera Metin2 jak Pandora czy Dragon, który był klasyczną grą i w pojedynkę można było tym zarządzać. Teraz graczy jest mniejsza ilość,

są oni bardziej wyrafinowani i stawiają wysoko poprzeczkę serwerom. Natomiast serwery chcąc to nadgonić rzucają się na głęboką wodę. Niektórym

się to udaje, a innym zazwyczaj nie. Aby serwer dobrze prosperował, potrzebna jest administracja. Administracja, nie jedna czy dwie osoby, której tu

brakuje. Chętnie też bym przeją taką rolę, wiem jak to środowisko działa i myślę, że podołałbym takiemu zadaniu. Myślę, że jestem w stanie skompletować

ekipę, która stworzyła by dobry projekt. Jednak to wyklucza się z tym, że nie mógłbym być też jednocześnie GM, opiekować się wszystkim i pozostać

technikiem, grafikiem i chuj wie kim jeszcze. Stąd nawet nie próbuję, bo wiem jak to by tu wyglądało. Do sukcesu trzeba zaangażowania całego zespołu. 

Od siebie powiem, że  po upadku S3, gdzie to była wielka moja wina nie dogadujemy się z Jarkiem. Bylem obciążony upadkiem serwera za brak aktualizacji

i poprawek, które już mnie przerastały. Nie mówiąc o podstawowych zadaniach , tematach, informacjach, eventach, reklamie, pomocy itd... W tej chwili 

odbudowanie serwera nie ma żadnej przyszłości. Z dwóch powodów.  Reklama nic tutaj nie wniesie. Wystarczy spojrzeć na Samie gdzie większej reklamy

za pomocą NoPerfecta nie da rady teraz osiągnąć, a ten co robi? I tak dalej idzie nagrywać na kolejne serwery, tam gdzie jest hype, bo tylko to mu daje

oglądalność i wyświetlenia. I się mu nie dziwię, bo trzeba jakoś rozwijać kanał/swoją osobę. Ilość graczy w porównaniu do lat świetności to garstka. 

Druga sprawa to oczywiście czas jaki ten serwer posiada. Jako nowy/stary/odbudowany/rework/s10/akademia cokolwiek by nie powstało to i tak ludzie będą

kojarzyć to z "odgrzewanym kotletem". Stąd wiele osób wybierze nowy serwer, na którym i tak się przejedzie, bo upadnie po dłuższej lub krótszej chwili ale chęć

rywalizacji od zera, na czymś co jest "nowe w nazwie" i trochę zmodyfikowane jest silniejsza od rozsądku. 

Podsumowując i zamykając temat. Chęć/niechęć moja tutaj niczego nie zmieni. Od listopada nie udzielam się, nie mam zamiaru mydlić graczom oczu,

że będzie dobrze. Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wszystkiego od nowa. Jednak na pewno nie w takim składzie jaka jest teraz. Tu potrzeba zmian,

sporych zmian i pierwszą z tych zmian jestem ja. Bo jeśli wypowiedz osób z administracji jest taka, że trzeba naprawić bugi, zrobić reklamę i przytakiwać

graczom to zmiana ta do niczego nie doprowadzi. 

Dziękuję. :)

Częściowo się z Tobą zgodzę. Masz rację, że dwie osoby, nie mogą być odpowiedzialne za wszystko, tutaj się wszystko wpisuje. Brak czasu, paraliż organizacyjny i inne zjawiska. Pytanie, dlaczego wcześniej nie myśleliście nad doborem kadry. 

Zawsze gracze szukają wrażeń (tych pozytywnych), a wyzwala je innowacja, zestaw możliwości, jaki serwer oferuje. Fakt, że z reklamą jest ciężko, a wyżej wspomniany NoPerfect robi obecnie robotę, przez wrzucanie pełnych odcinków na inne kanały. Jednak, wydaje mi się, że konkurencja dzisiaj już nie jest tak wielka.
Przypomnijcie sobie, jaka zacięta rywalizacja była pomiędzy Balmorą, a Ravią. Oba serwery miały potencjał. Dzisiaj nie wiem, czy ten drugi stoi. Pomimo tego, ilość graczy na obu tych serwerach była podobna. Czyli jednak dało się. Zarówno, na jednym, jak i drugim serwerze, grałem ok. dwóch lat, nie równolegle. Co osobiście mi się w nich podobało? Stabilizacja, wiedziałem, że na przestrzeni miesiąca nie zostaną zamknięte, a przynajmniej, nie straconą graczy.

Do czego zmierzam? Uważam, że dałoby radę to naprawić, ale FuBu musiałby chcieć. Ale po tym, co napisał wyżej: " Czas, czas, chęci, reklama i może coś z tego będzie.... pytanie na jaki czas.. " Ręce mi opadły. Zgodzę się z tym, co napisał, bo faktycznie, przez YouTube, reklamy nie zrobicie - Wielki Brat GF czuwa.  Ale jednak, YT to nie wszystko.

Osobiście sam kończę rozgrywkę na serwerze, ze względu na brak graczy i niemożliwość handlu i "cofanie się gry" - znika złoto, bryłki i poziom postaci. Gra również zapomina o poprzedniej lokalizacji postaci, po zalogowaniu się, stoi w innym miejscu, niż gra była zakończona. Zatem krytycznych i niedookiełznania błędów, wzrasta.

Tak, jak  Bambus3k  napisałeś, temat zakończony.   Chyba, że ktoś  ma ochotę coś dodać i go ciągnąć. Myślałem, że swoimi argumentami, zachęcę, przekonam Was do działania, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szykujcie się na kolejny serwer pod kasę, Bambus robi z inną ekipą nowy serwer. Jeżeli będzie miał takie podejście jak balmory to serwer jebnie szybciej niż wstanie. Dał dupy na s3, dał dupy na reworku s3. REKLAMY NA FB JUŻ NIE SĄ TAK DOBRE JAK KIEDYŚ, dziwne żeby reklama działała jak się daje tylko 20-40 zł na reklame, na yt szkoda było kasy, na fb również szkoda. do rafatusa donate za 2-3 zł z reklamą. Większość ludzi dowiedziała się o serwerze przypadkiem niż z jakiejkolwiek reklamy taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Xerc napisał:

Szykujcie się na kolejny serwer pod kasę, Bambus robi z inną ekipą nowy serwer. Jeżeli będzie miał takie podejście jak balmory to serwer jebnie szybciej niż wstanie. Dał dupy na s3, dał dupy na reworku s3. REKLAMY NA FB JUŻ NIE SĄ TAK DOBRE JAK KIEDYŚ, dziwne żeby reklama działała jak się daje tylko 20-40 zł na reklame, na yt szkoda było kasy, na fb również szkoda. do rafatusa donate za 2-3 zł z reklamą. Większość ludzi dowiedziała się o serwerze przypadkiem niż z jakiejkolwiek reklamy taka prawda

Co Ty wygadujesz, sam przygotowałem serwer na kilka tysięcy osób. Jednak niektórzy nie potrafią tego faktu uszanować i przejąć pałeczki. Pociągnąć projekt dalej, to przepraszam. Ale za wszystko nie będę odpowiadał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już koniec zamknijcie s1 które wegentuje jak naczelny zadymiarz Domen skończył gre w 2017 roku s4 czy tam s5 to kpina i forum zamknijcie i fubona do zakładu psychiatrycznego bo jest oderwany od rzeczywistosci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.01.2020 o 17:39, egzaminator napisał:

Częściowo się z Tobą zgodzę. Masz rację, że dwie osoby, nie mogą być odpowiedzialne za wszystko, tutaj się wszystko wpisuje. Brak czasu, paraliż organizacyjny i inne zjawiska. Pytanie, dlaczego wcześniej nie myśleliście nad doborem kadry. 

Zawsze gracze szukają wrażeń (tych pozytywnych), a wyzwala je innowacja, zestaw możliwości, jaki serwer oferuje. Fakt, że z reklamą jest ciężko, a wyżej wspomniany NoPerfect robi obecnie robotę, przez wrzucanie pełnych odcinków na inne kanały. Jednak, wydaje mi się, że konkurencja dzisiaj już nie jest tak wielka.
Przypomnijcie sobie, jaka zacięta rywalizacja była pomiędzy Balmorą, a Ravią. Oba serwery miały potencjał. Dzisiaj nie wiem, czy ten drugi stoi. Pomimo tego, ilość graczy na obu tych serwerach była podobna. Czyli jednak dało się. Zarówno, na jednym, jak i drugim serwerze, grałem ok. dwóch lat, nie równolegle. Co osobiście mi się w nich podobało? Stabilizacja, wiedziałem, że na przestrzeni miesiąca nie zostaną zamknięte, a przynajmniej, nie straconą graczy.

Do czego zmierzam? Uważam, że dałoby radę to naprawić, ale FuBu musiałby chcieć. Ale po tym, co napisał wyżej: " Czas, czas, chęci, reklama i może coś z tego będzie.... pytanie na jaki czas.. " Ręce mi opadły. Zgodzę się z tym, co napisał, bo faktycznie, przez YouTube, reklamy nie zrobicie - Wielki Brat GF czuwa.  Ale jednak, YT to nie wszystko.

Osobiście sam kończę rozgrywkę na serwerze, ze względu na brak graczy i niemożliwość handlu i "cofanie się gry" - znika złoto, bryłki i poziom postaci. Gra również zapomina o poprzedniej lokalizacji postaci, po zalogowaniu się, stoi w innym miejscu, niż gra była zakończona. Zatem krytycznych i niedookiełznania błędów, wzrasta.

Tak, jak  Bambus3k  napisałeś, temat zakończony.   Chyba, że ktoś  ma ochotę coś dodać i go ciągnąć. Myślałem, że swoimi argumentami, zachęcę, przekonam Was do działania, szkoda.

Problemy narastają, bo nie stoimy na dedykowanych maszynach jak to miało miejsce 2 miesiące temu. Nie ma na to funduszy i możliwości w tej chwili. Osobiście sam chętnie bym przywrócił ten serwer do życia, ale tutaj potrzebne byłoby zamknięcie S1 i reworku. Następnie przygotowanie serwera od podstaw w przeciągu pół roku. Wtedy można byłoby próbować. Tylko czy w chwili obecnej to ma sens, skoro serwer i tak już ma jakąś negatywną opinię. Pozostawiam to Wam.

• Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2020 o 17:53, Bambus3k napisał:

Problemy narastają, bo nie stoimy na dedykowanych maszynach jak to miało miejsce 2 miesiące temu. Nie ma na to funduszy i możliwości w tej chwili. Osobiście sam chętnie bym przywrócił ten serwer do życia, ale tutaj potrzebne byłoby zamknięcie S1 i reworku. Następnie przygotowanie serwera od podstaw w przeciągu pół roku. Wtedy można byłoby próbować. Tylko czy w chwili obecnej to ma sens, skoro serwer i tak już ma jakąś negatywną opinię. Pozostawiam to Wam.

Skoro serwery generują straty, to zdecydowanie, optymalnym rozwiązaniem będzie utrzymywanie jednego serwera. Najlepiej tego, który ma najwięcej graczy. Zakładam, że pewnie ilościowo jest podobnie, więc możecie postawić na przykład, na kryterium częstotliwości logowań.
Utrzymywanie wszystkiego, pomijając kwestie finansową, z tak poważnymi błędami jest bez sensu. Gracze i tak odejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi