Skocz do zawartości

Uwaga na oszustów! Złodzieje na serwerze.

Sudden

Rekomendowane odpowiedzi

logovs.png.4ea36bb248bfd59a3d82251695ea0

Witajcie Gracze!
Chciałbym w tym miejscu przypomnieć pewne kwestie związane z regulaminem oraz Was ostrzec przed oszustami.

W ciągu ostatnich 3-4 dni posypała się pokaźna fala banów, zostało zbanowanych w ciągu jednej nocy około 150-200 kont, wszystkie z powodu farmienia yangów na botach lub współpracy z firmami handlującymi yang.

W związku z powyższą plagą złodziejstwa i obecnością firm handlujących pragnę przypomnieć pewien post przedstartowy.

e5qBuRI.png

Dlaczego tak nie lubię firm handlujących na serwerach?

Jako gracz i wieloletni yangseller doskonale rozumiem potrzebę sprzedaży yang oraz przebieg tego procederu.

O ile toleruję sprzedaż jednostkową, czyli klasyczny przypadek, gdzie ktoś sobie gra i nadwyżkę zdobytych yang/wonów sobie sprzeda bo ma taką potrzebę/możliwość to działanie firm niesamowicie szkodzi serwerom.

Najczęściej takie firmy skupują po zaniżonej cenie, ale oferują zakup niemal dowolnych ilości w dowolnym momencie. Z osobistego doświadczenia wiem, że najczęściej z takimi ludźmi handlują albo osoby kończące grę i chcące się szybko wyprzedać (spoko nie neguje), albo bociarze... Często tacy ludzie nawet nie wbijają wyższych leveli tylko siedzą na kilku dropkach i farmią na potęgę przedmioty pchając je bez rozwijania postaci (bo i tak zaraz ban) i w ten sposób niszczą rynek tworząc przesyt itemów na niższe poziomy, czy rybakom i rujnując właśnie niższym lvl rozgrywkę.

Oszuści...

Od dłuższego czasu na serwerze przewija się kilku spamerów : SELL WONY ZA BLIK GG:123456
Co większość z Was już zdążyła zauważyć są ta zwykli oszuści, którzy nawet nie posiadają nawet ŻADNYCH kont na serwerze Balmora, a wszelkie "zakupy" od tych osób skończyły się po prostu wyłudzeniem.

Schemat GG przeważnie jest podobny:

kcZEA24.png
Vjp6MSF.png

Oba powyższe zdjęcia profilowe pochodzą z portalu ShutterStock, i wyświetla się do kogo należą po pobraniu i wrzuceniu w google, ale ostatnio nasz przyjeb zmienił metodę i formułę pisania.
Najczęściej nie chce mu się wbijać 25 lvl i spamić na wołaj, ale czasem robi wyjątki.

Z tego co wiem ogłasza się też często na grupach handlowych i nie tylko na facebooku i często sam sobie wystawia "Legit Check" z kilku kont, aby wyglądać rzetelniej.

Drodzy gracze
UWAŻAJCIE KOMU WYSYŁACIE PIENIĄDZE!

Podsumowując

Na serwerze dalej wolno sprzedawać yangi oraz postacie i itemy.

Panuje ZAKAZ OGŁASZANIA HANDLU ZA PLN na: Grze/Discord/Forum/Oficjalnych Social Media Balmora.
Kara - Perm Ban na wszystkie konta powiązane za pisanie o sprzedaży za PLN - niezależnie czy zdążyłeś sprzedać, czy nie.

Wszelkim firmom handlującym i pośredniczącym w handlu mówimy NIE.
Wszelka współpraca, sprzedaż lub zakup od takiej firmy skończy się PERM BANEM.

Uważajcie od kogo kupujecie yangi, a już szczególnie nigdy nie kupujcie od osób, które piszą o tym na grze, ponieważ to prawie zawsze oszuści i złodzieje, którzy chcą tylko wyłudzić Twoje pieniądze.

Wnioski

Jakikolwiek handel/próba handlu/napisanie dla żartu o sprzedaży konta/itemów/yang/won/SM na grze za PLN = PERM BAN
Ostatnio każdy zbanowany jest nagle niewinny mimo screenów. DOŚĆ!

Sugerowanie sprzedaży za PLN pisząc "Sell yang" lub "Sell yang za [moneta] = PERM BAN
Wiadomo o co chodzi, sell yang za gruszki to jedynie wybieg unikający, taka niejasność będzie traktowana tak samo.

Zabroniony jest handel SM za PLN gdziekolwiek nawet na allegro/fb = PERM BAN
Jest to nasz jedyny zarobek za pracę jaką wykonujemy, tolerujemy handel yang, ale nie SM.

Jakiekolwiek powiązanie z botem lub firmą handlująca yang tj. sprzedanie takiej firmie czy kupienie = PERM BAN
Jeżeli już kupujecie macie obowiązek sprawdzić źródło. Wielu bociarzy robi sobie taką "zasłonę dymną" przekazuje dużo yang i tłumaczy się "zakupem na allegro" nie możemy tolerować jakiejkolwiek formy czerpania przez nich korzyści z gry.
Kupujecie zawsze na własną odpowiedzialność.

Administracja nie pomoże w żadnym handlu za PLN oraz wymianie na inny serwer.
Po prostu przyjęliśmy politykę, że nie blokujemy, ani nie wspieramy takiego procederu.

Administracja nie odzyskuje przedmiotów, które zostały skradzione.
W ramach walki z falą kurestwa zdecydowałem się, że jeżeli dowody są jednoznaczne za kradzież jakąkolwiek jest PERM BAN dla złodzieja. Bardzo często te sprawy są płynne, niejasne np. Współgracz "okradł" współgracza jeden twierdzi tak drugi tak, w takie spory się również nie wtrącamy, jedynie jawne i jasne oszustwo w którym możemy jednoznacznie określić własność.

Jeżeli ktoś z Was miał doczynienia z oszustem zachęcam do podzielenia się historią poniżej, aby uświadomić szczególnie nowym graczom, jak wielu skurwysynów czycha na ich pieniądze.

Sudden

• Lubię 5
  • Sudden changed the title to Uwaga na oszustów! Złodzieje na serwerze.

A macie jakieś logi/screeny na dane osoby? Bo ja dziś dostałem bana za powiązanie + scam gdzie wydałem ponad 1k zl w sm'y no i wiadomo jak duza część osób kupowałem wony na AKADEMIII ale od osób prywatnych, zaufanych a dzisiaj po nocce mam bana i administrator który mi dał bana najpierw twierdzi że dostałem powiązanie po jakimś nicku o którym pierwsze słysze a jak podałem nick to że jednak to powiązanie z mojego konta +SCAM a jak proszę o jakiekolwiek logi, cokolwiek to nastąpiła cisza i do teraz nie mam odzewu.

W dniu 10.05.2022 o 19:34, Sudden napisał:

Jak Ci odpisałem [GA]Ojcie3c Cię zbanował, więc tylko on może pomóc, ponieważ ja nawet nie wiem co tam się wydarzyło.

Nie no ja do Ciebie nic nie mam. Czy jako GA ma on dostęp do jakiś logów bo moze nie ma a ja mysle ze ma w dupie? Bo po pytaniu o jakiś dowód/przybliżoną godzinę czy nawet postać którą zbanował nastąpiła cisza

Zbanowałem Cię osobiście za autopickup :P Dostałem 2 zgłoszenia ze itemy w m1 ch1 jinno same się podnoszą, więc wyrzuciłem pewien przedmiot przy małym kółku i sekundę później pod kowalem, oba podniosłeś w ułamek sekundy i poszedł perm ban - To właśnie świetny przykład z czym się muszę męczyć, że każdy bociarz przychodzi i NAGLE NIEWINNY ON NIE WIE O CO CHODZI TO NIE JEGO RĘKA.

• Lubię 3
  • Haha 3